Назад нагоре
има залиха

Suzumi

47,500 ден86,000 ден

МОЌЕН СЕНАМЕНСКИ УРЕД

 • Класик за сите
 • Модерен, тенок дизајн
 • 3D Smart Airflow (од големина 18)
 • Одлична енергетска ефикасност (А ++)
 • DC хибриднa инвертер технологија
 • Исклучително висока ефикасност во опсегот на парцијално оптоварување
 • Удобност без нацрт преку 3Д „Паметен проток на воздух“ (од големина 18)
 • Еко операција
 • Воздух што се користи како извор на енергија во режим на греење
 • IAQ филтер за воздух
 • Опционална контрола на WiFi преку паметен телефон, таблет  или компјутер
 • 8 ° C функција за заштита од мраз (single)
 • Избор на моќност (single)
Категорија:

Suzumi

МОЌЕН СЕНАМЕНСКИ УРЕД

SUZUMI е моќен сенаменски уред. Класична високоѕидна единица со седум брзини на вентилаторот, со функција HI POWER и тивок начин на работа, еколошки ладилен флуид и модалитет “Удобно спиење”. 

SUZUMI може да се пофали со посебен IAQ филтер го прочистува воздухот со помош на ензими. SUZUMI овозможува максимална удобност дури и при температури од -25 °C, истовремено гарантирајќи исклучителни перформанси на греење, без разлика на времето.

Уникатниот систем On-demand Defrosting на TOSHIBA овозможува користење на уредот и во најлошите временски услови. Чистење на натрупаниот мраз со притискање на едно копче на далечинскиот управувач.

Како и секогаш, енергетската ефикасност е клучна, а SUZUMI R32 има високи А++/А++ рејтинзи за греење и ладење, како и SCOP од 4.6 кој е најдобар во класата. Достапен во два капацитети, двата модела ја користат Inverter Технологијата на TOSHIBA и имаат двоен ротациски компресор, дизајниран во Јапонија за супериорен квалитет.

Елегантниот целосно бел дизајн со квалитетен сјаен финиш, перфектно ги комплетира Скандинавските ентериери. Дискретните бели LED светла кои се димираат или се гасат целосно, ја дополнуваат улогата на стилски, но и high-tech додаток на просторијата и Вашиот дом!

Premium Split

Suzumi 13

Капацитет на ладење: 3,5 kW

Капацитет на греење: 4,2 kW

Енергетска ефикасност EER/SEER: 3.33 / 6.5

Ниво на звучен бран22/-/39 dB(A)

Енергетска ефикасност COP: 3,89

Енергетска ефикасност SCOP: 4,6

Suzumi 18

Капацитет на ладење: 5 kW

Капацитет на греење: 6 kW

Енергетска ефикасност EER/SEER: 3.52 / 7.3

Ниво на звучен бран26/-/44 dB(A)

Енергетска ефикасност COP: 3,75

Енергетска ефикасност SCOP: 4,4

Suzumi 22

Капацитет на ладење: 6.1 kW

Капацитет на греење: 7 kW

Енергетска ефикасност EER/SEER: 3.07 / 6.8

Ниво на звучен бран27/-/45 dB(A)

Енергетска ефикасност COP: 3,61

Енергетска ефикасност SCOP: 4,40

Suzumi 24

Капацитет на ладење: 7 kW

Капацитет на греење: 8 kW

Енергетска ефикасност EER/SEER: 3.11 / 6.25

Ниво на звучен бран28/-/47 dB(A)

Дополнителни технички информации

Дознајте повеќе за Toshiba SUZUMI на овој линк. А доколку Ви е потребна консултација и сакате да работиме заедно, закажете консултација на овој линк за HVAC и Ве очекуваме во просториите на AIRCON!

Избери Капацитет

3,5 kW – 4.2 kW, 5 kW – 6kW, 6.1 kW – 7kW, 7 kW – 8kW

Сѐ уште нема кориснички мислења за овој производ.

Само најавени клиенти кои го купиле овој производ може да остават мислење.